Přírodní zahrady

 

Miluji přírodu.

Jsem nadšenou propagátorkou přírodních zahrad.

Přírodní jedlé zahrady navrhuji a realizuji.

 

 

 

Návrat k přírodě je současným trendem. Málokdo si uvědomí, že zahrady všeobecně zabírají obrovskou plochu v krajině. Přírodní zahrady navrací přírodu do zahrad a ty se stávají oázami pro spoustu živočichů i rostlin. Svým uspořádáním přispívají k podílu zeleně ve městech i na vesnicích. 

 Čím více se proměňuje krajina v monokulturu, tím více toužíme mít přírodu na dosah. Když se rozhodneme pro přírodní zahradu, pomáháme vyrovnávat neustálý úbytek přírody v krajině. Každodenním pobytem v přírodní zahradě se stáváme vnímavějšími a soucitnějšími. Začínáme se chovat ekologičtěji a přehodnocujeme své priority. Práce v těchto zahradách kultivuje naše tělo i ducha. A bohatá úroda zeleniny, ovoce a bylin bez postřiků a umělých hnojiv je velkou odměnou.

 

 

A co pro mě znamená moje přírodní jedlá zahrada?

Je nedílnou součástí mého života. Každý den je jiná. Mění barvy i vůně. Překvapuje. Nacházím zde klid.  Práce v zahradě mě moc baví a udržuje mě v kondici. A neustále se jejím pozorováním učím. Cestou zvelebování vlastní zahrady jsem si prošla sama a ráda vám poradím, jak tuto cestu zkrátit.

 

 

HOJNOST ZÁŽITKŮ, HOJNOST ÚRODY, HOJNOST PRO VŠECHNY